W dniach 23 i 24 lipca 2025 r., podczas konferencji GigaCon, eksperci BTC zaprezentowali innowacyjne rozwiązania wspierające administrację publiczną w zakresie skutecznej ochrony danych osobowych.
Jakub Karoński przedstawił możliwości systemu Bluur, służącemu do automatycznej anonimizacji dokumentów. To zaawansowane technologicznie narzędzie wspiera instytucje publiczne w szybkim, precyzyjnym i zgodnym z RODO przetwarzaniu danych. Bluur znacząco ogranicza ryzyko błędów ludzkich, przyspiesza realizację zadań i zwiększa transparentność procesów. Rozwiązanie dostępne jest również w bezpłatnej wersji testowej, co umożliwia przetestowanie jego możliwości przed wdrożeniem.
Z kolei Sandra Kochanowicz-Cichecka zaprezentowała system RODOprotektor – kompleksowe narzędzie wspierające organizacje w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji i budowaniu świadomej kultury ochrony danych. System umożliwia m.in. analizę przepływu danych w organizacji, kontrolę dostępu zgodnie z zasadą minimalnych uprawnień oraz skuteczne reagowanie na incydenty i zagrożenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za obecność oraz liczne, wartościowe pytania i rozmowy po prezentacjach. Cieszymy się, że nasze rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem i potwierdziły swoją użyteczność w praktyce.

