W biznesie spotykamy coraz więcej zastosowań klasyfikacji. Analizujemy różnego rodzaju dane. Klasyfikacja procesów i aplikacji nie stanowi wyjątku, co więcej bardzo dobrze sprawdza się jako narzędzie w systemach do zarządzania IT.
Czym jest klasyfikacja procesów?
Klasyfikacja procesów to sprawdzony sposób na usprawnienie kluczowych działań w organizacji. Opiera się na metodzie sztucznej inteligencji, a bardziej szczegółowo na machine learning. Umożliwia skategoryzowanie dowolnie uruchamianych procesów lub programów i przeanalizowanie ich pod kątem bezpieczeństwa, produktywności i powiązania z branżą. Rozwiązanie pobiera dane o procesie na podstawie rzeczywistej treści i przypisuje do niego odpowiednią kategorię.
Klasyfikacja procesów w praktyce
Klasyfikacja procesów i aplikacji ma coraz więcej praktycznych zastosowań. Optymalizuje procesy, a przez automatyzację usprawnia działania administratorów IT. Można ją wykorzystać jednakowo do zapewnienia skuteczniejszej ochrony danych w organizacji, ale także do zwiększenia wydajności działań pracowników. Klasyfikator dokładnie analizuje procesy i aplikacje, z których korzystają użytkownicy i sprawdza, czy ich kategoria jest produktywna. Poprzez monitorowanie aktywności określa, czy podejmowane przez nich działania są efektywne i zgodne z obowiązkami. Dodatkowo, dzięki dokładnej analizie automatycznie wykrywa potencjalne zagrożenia, umożliwiając tym samym szybszą reakcję na zbliżający się atak i zabezpieczenie organizacji przed celowym lub przypadkowym wyciekiem danych.
Klasyfikacja procesów w systemie eAuditor
Klasyfikacja procesów to skuteczne narzędzie w systemach do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT. W systemie eAuditor wspiera kluczowe procesy i automatyzuje działania pracowników. Dokładnie monitoruje aktywność użytkowników, sprawdzając i analizując każdy uruchamiany proces lub program. Automatycznie, na podstawie rzeczywistej treści przypisuje do niego jedną z 12 kategorii, a także informuje o tym czy jest on produktywny i bezpieczny. Klasyfikator BTC na tle innych rozwiązań wyróżnia się szybkością działania, procesy klasyfikowane są w bardzo krótkim czasie, pobierając przy tym większą ilość danych, niż przy standardowym podejściu. Co ważne, baza sklasyfikowanych procesów jest nieustannie rozbudowywana.