Na czym polega wideoweryfikacja?

Wideoweryfikacja posiada szerokie zastosowanie w sektorze usług finansowych, bankowych, czy instytucjach, których działania opierają się głównie na kontakcie z klientem. Metoda ta polega na użyciu sieci głębokich w połączeniu z detektorem twarzy. Dzięki zastosowaniu głębokiego uczenia możliwa jest automatyczna identyfikacja osoby zaprezentowanej na filmie. Wideoweryfikacja pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także odciążyć pracowników od licznych obowiązków, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Zastosowanie wideoweryfikacji w biznesie

Postępująca digitalizacja powoduje, że wideoweryfikacja zaczyna powoli stawać się standardową procedurą bezpieczeństwa w wielu branżach. Do tej pory wideoweryfikacja była przede wszystkim kojarzona z sektorem finansowym i wykorzystywana do takich celów jak zakładanie kont bankowych. Bardzo dobrze sprawdza się także w administracji publicznej, czy chociażby telemedycynie. Ponadto wiele firm sprzedażowych jak i produkcyjnych stosuje wideoweryfikację w celu zmniejszenia liczby nieuczciwych sprzedawców na swoich platformach. Warto również wspomnieć o wykorzystaniu wideoweryfikacji przez producentów telefonów w kontekście ulepszania ich funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość odblokowania ekranu telefonu za pomocą identyfikacji twarzy. Ponadto wideoweryfikacja zapewnia bezpieczeństwo w wielu organizacjach, chociażby poprzez monitorowanie wejść lub wyjść do budynku. To pozwala na ciągłą identyfikację osób w pomieszczeniu, bez konieczności wykorzystania kart identyfikacyjnych. Wystarczy zastosowanie mechanizmu sztucznej inteligencji, aby umożliwić bezpośrednie otwarcie drzwi dla wybranych osób za pomocą identyfikacji twarzy.

Wsparcie dla gmin w zakresie cyberbezpieczeństwa

Dlaczego warto wykorzystać wideoweryfikację?

Wideoweryfikacja to proces automatycznego identyfikowania twarzy, który może przynieść wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:
– zwiększone bezpieczeństwo – wideoweryfikacja pozwala na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w organizacji oraz zmniejszenie ryzyka oszustw i cyberataków. Wbudowany mechanizm oparty na sztucznej inteligencji za pośrednictwem wideoweryfikacji identyfikuje konkretne osoby, nadając im na tej podstawie np. uprawnienia lub dostęp do pomieszczeń. To oznacza, że niezidentyfikowane osoby nie będą miały możliwości, aby znaleźć się na terenie monitorowanego obiektu.
– oszczędność czasu – wykorzystanie wideoweryfikacji przyspiesza wdrażanie oraz obsługę klientów, dzięki czemu pracownicy zyskują dodatkowy czas. Proces ten wyręcza ich w wielu działaniach. Dzięki temu pracownicy mogą wykonać więcej pracy w krótszym czasie.
– lepsza jakość i wydajność pracowników – Mechanizm wideoweryfikacji, zawierający odpowiednio zaprojektowany algorytm, zapewnia wysoką skuteczność rozpoznawania osób. W ten sposób prawdopodobieństwo uzyskania fałszywych wyników oraz wykonania nieprawidłowych działań jest redukowana do minimum.
– zwiększenie komfortu klientów – dzięki zaimplementowaniu wideoweryfikacji, klienci mogliby część czynności wykonywać bez okazywania dokumentów, ale dla zapewnienia wciąż wysokiego poziomu bezpieczeństwa zalecanym jest posiadanie dwuetapowego procesu weryfikacji.

Źródło:
www. fully-verified.com
www.electronicid.eu
www.ict.eu

BTC Projekt EU